همانطور که می دانیم جهت نگهداری بیرینگ و یا روان گرداننده های دیگر نیاز به پوسته نگهدارنده ای است که آنها را یاتاقان Plummer Block Housings می نامند. 

در متن زیر و داخل کاتالوگ فشرده ای درمورد استاندارد و تنوع انواع یاتاقان های صنعتی، جنس(متریال) و استاندارد ماشینکاری یاتاقان های صنعتی و بعضی متعلقات آنها ارائه می شود.

۱- متریال اغلب یاتاقان ها از نوع چدن خاکستری(۲۵ الی ۲۰GG ) می باشد، که در صورت غیرعادی بودن شرایط کار یعنی فشار یا ضربه غیر متعادل، تنش و یا لرزه می توان از چدن نشکن(داکتیل ۴۵ الی ۴۰ GGG) و یا حتی فولاد نیز استفاده نمود.

۲- اکثر یاتاقان ها دارای تعدادی پیچ و پین می باشند که جنس آنها می بایست از نوع فولاد باشد که غالبا از پیچ های ۸/۸ و نیم دنده استفاده می شود.

۳- جهت آب بندی روی شافت یعنی جلوگیری از ورود گرد و غبار و خروج گریس یا روان کننده ها در اکثر یاتاقان ها معمولا از سه نوع سیستم کلی استفاده می شود.

.نمد فشرده که معمولا از جنس پشم یا الیاف فشرده می باشد.

.کاسه نمدهای لاستیکی که می بایست تا حدودی در مقابل حرارت، سایش و خوردگی در مقابل گریس یا روغن مقاوم باشند.

.سیل های فلزی که اغلب به صورت شانه ای در دهانه یاتاقان قرار گرفته و به صورت گردشی در یاتاقان عمل می کنند که معمولا از جنس فولاد یا آلومینیوم می باشند.

۴- فیکس رینگ ها که جهت ثابت کردن بلبرینگ در یاتاقان در جانبین بلبرینگ قرار می گیرد و معمولا از نوع فولاد می باشد.

۵- وزن یاتاقان نباید کمتر از وزن استاندارد مشخص شده در کاتالوگ باشد.

۶- رعایت تلرانس و صافی سطح ماشینکاری نشیمنگاه بیرینگ طبق استاندارد

۷- در هر یاتاقان دو تکه ای می بایست درب و پایه توسط دو عدد پین یا بوش بر روی یکدیگر فیکس شود.

۸- تلرانس ارتفاع پایه (از سنتر شافت تا نشیمنگاه پایه) دقیقا برابر اندازه های استاندارد ماشینکاری رعایت شود.

۹- جای نشیمنگاه بلبرینگ از جانبین طبق اندازه های استاندارد موجود در کاتالوگ می بایست ماشینکاری شده باشد.

۱۰- جای قرار گرفتن نمد، کاسه نمد و سیل های آب بندی روی شافت می بایست دقیقا طبق اندازه های استاندارد و با صافی سطح، ماشینکاری شده باشد.

۱۱- فاصله سوراخ های پایه جهت نصب باید برابر اندازه های استاندارد باشد.

۱۲- روی هر دو طرف پایه یاتاقان باید نشانه ای مشخص شده باشد، جهت اینکه پس از نصب و تنظیم یاتاقان آن را در محل سوراخ نموده تا با صفحه زیر فیکس شود.

۱۳- در یاتاقان هایی که انتهای شافت استفاده می شود و نیاز به خروجی شافت برای یاتاقان نمی باشد جهت آب بندی و جلوگیری از خروج گریس و ورود آلودگی و رطوبت از درپوش (END COVER) استفاده می شود که معمولا در ۳ نوع پلاستیکی ، آلومینیومی و فولادی می باشند، که هر ۳ نوع توسط لاستیک یا اورینگ در دهانه یاتاقان جهت آب بندی قرار می گیرند.